Buradasınız: Haberita » Teknoloji

“İBB CepTrafik” ile İstanbul’da Yolunuz Açık

2007 yılından bu yana, İstanbul’da yaşayan vatandaşlara hizmet sunan “İBB CepTrafik” mobil uygulaması tamamen yenilendi. İBB CepTrafik ile ilgili detaylı bilgi haberde.

Favori Yerleriniz Artık Bulutta !

Yandex Navigasyon, trafik durumuna göre rota belirleyerek, kullanıcılarını en kısa ve uygun yollar üzerinden gidecekleri yere ulaştıran, yepyeni bir güncelleme yayınladı. Detaylar haberde.

Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) ile “Temiz Ergene”

Bu projede, kirletici parmak izleri, CBS veri tabanı ile bütünleştirilip; kirletici kaynaklarının tespitinde ve bu kaynakların Ergene Nehri üzerindeki bağıl baskısını belirlemede bir gösterge olarak kullanılacak. Detaylar haberde.

Bir Ekolojik Harita Uygulaması : EkoHarita

EkoHarita; Alper Can Kılıç, Yağmur Kutlar, Sedef Güneş, Bilge Özün ve Müge Alaboz‘un kişisel çabaları ve çalışmalarıyla 2015 yılında oluşturuldu. Detaylar haberde.

E-komobil ile Durakta Beklemeye Son !

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi "e-komobil" projesiyle Kocaeli’de yaşayan vatandaşların yolculuklarını planlı, en doğru bilgilerle keyifli bir şekilde yapabilmeleri sağlanıyor. Detaylar haberde.

TKGM’den Mobil Parsel Uygulaması

Yeni sayılabilecek bir mobil uygulama da Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nden; Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) TKGM Parsel Sorgu. Uygulama ile ilgili detaylar haberde.

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sivil AR-GE Projesi : “MİLRES”

Türkiye'nin en fazla ihtiyaç duyduğu alan olan enerjide özellikle dışa bağımlılığı azaltmada önem arzeden MİLRES Projesi, Cumhuriyet tarihinin en büyük bütçeli sivil Ar-Ge projesi. Projeyle ilgili gelişmeler ve detaylar haberde.

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM)’den Mobil Trafik Uygulaması

Yeni bir mobil trafik uygulaması da Karayolları Genel Müdürlüğü'nden; Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) Türkiye Trafik Uygulaması. Uygulama ile ilgili detaylar haberde.

Bornova Belediyesi Tarafından Proje Tamam

İZKA (İzmir Kalkınma Ajansı) tarafından hibe alan Bornova Belediyesi projede İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege Üniversitesi ile işbirliği içerisinde bulundu. Detaylar haberde yer alıyor.

Sel ve Taşkınlara CBS Bakışı : Ayamama Deresi Örneği

CBS alanında çeşitli analizler yapıyor ve çözümler üretiliyor. 2009'da 31 can kaybına neden olan Ayamama Deresi ve bu konuda araştırmalar yapan AKÜ'den Arş. Gör. Mustafa YALÇIN'ın görüşleri haberde yer alıyor.
Telif Hakkı: © 2010 - 2024 Haberita - Tüm hakları saklıdır.