Hakkında

Haberita

Haberita

Haberita, haritacıları mesleklerini ilgilendiren konularda haberdar eden bir haber platformudur. Aynı zamanda Haberita, haritacıların ilk ve yeni sosyal medyası olma özelliğini taşımaktadır.

Haberita, haritacılara Türkiye’de ayrı ayrı şehirlerde olan dağınık olan bilgiyi kendi üslubuyla aktarmayı amaçlamaktadır.

Haberita ayrıca Dünya’da olan özellikle teknolojik gelişmeleri ve mesleki faaliyetleri takip ederek haritacıların Dünya’daki gözü olacaktır.

Çeşitli illerden harita ile ilgili bölümlerdeki öğrenci temsilcileriyle Haberita, onların sosyal gelişimine de katkı sağlamayı hedeflemektedir. Öğrencilerin mesleki gelişmelerden haberdar olmalarını; okuma, yazma, anlama ve araştırma becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Haberita, aynı zamanda meslektaşlarına sesini duyurmak ve bilgisini aktarmak isteyen haritacılara köşe yazıları ile kendilerini anlatma fırsatı vermektedir. Bu sayede Haberita, konuşacak sosyal mecra bulamayan haritacıların da sesi olmayı amaçlamaktadır.

Kendine has yarattığı dil ile haberleri sunan Haberita, haritacılara geniş bir yelpazeden bilgi aktarmayı ve bununla hem yeni gelen nesile vizyon çizebilmeleri konusunda yardımcı olma hem de onların ufuklarını bilinenin dışına çıkarmayı hedeflemektedir.

Telif Hakkı: © 2010 - 2021 Haberita - Tüm hakları saklıdır.