Buradasınız: Haberita » İş Dünyası » Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Harita Mühendisi Alımı

Devlet Personel Başkanlığının internet sitesindeki ilana göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Uygulamaları kapsamında çalıştırılmak üzere 32 adet sözleşmeli personel alacak, bunlardan 5 tanesi de harita mühendisi.

6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca, 2012/3945 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile çıkarılan “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esaslar”a göre istihdam edilmek üzere sözlü sınav sonucuna göre burada belirtilen şartlarda toplam 32 adet sözleşmeli personel alınacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 32 adet sözleşmeli personel alacak, bunlardan 5 tanesi de harita mühendisi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 32 adet sözleşmeli personel alacak, bunlardan 5 tanesi de harita mühendisi.

Alınacak sözleşmeli personel (harita mühendisleri) Bakanlık tarafından Şırnak (2 adet), Mardin (2 adet), Hakkari (1 adet) illerinde istihdam edilecek.

Adaylarda aranan şartlarda bazı maddeler özellikle dikkat çekiyor:

Birincisi, 4’lük sistemde en az 3,00 lisans diploma (mezuniyet) notuna sahip olmak (100’ lük sistemden mezun olanların Yükseköğretim Kurulu tarafından yayınlanan 4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları tablosuna göre değerlendirilecektir.)

İkincisi, ilan tarihi itibariyle son beş yıl içerisinde KPDS veya YDS’den en az (E) düzeyinde puan almış olmak

Üçüncüsü, ilan tarihi itibarıyla en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak

Başvuruların; 8 Ağustos 2016 – 12 Ağustos 2016 tarihleri arasında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığa ulaşacak şekilde posta yolu ile yapılması gerekiyor.

Sınava çağırılacak adayların listesi, sınav tarihi, yeri ve saati ile ilgili bilgiler, Bakanlığın (http://www.csb.gov.tr) internet sitesinde ilan edilecek.

Adayların Bakanlıkça yapılacak sözlü sınavdan yüz (100) tam puan üzerinden en az yetmiş (70) puan almaları gerekiyor.

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz…

Haberita Yorumu : Bu alımda KPSS puan şartı olmaması dikkat çekiyor fakat adaylarda aranan şartlar ağır gelebileceğinden KPSS puanı şartı başvuracak kişi sayısını daha da daraltabilirdi. Gelişmeleri takip ediyoruz.

Telif Hakkı: © 2010 - 2020 Haberita - Tüm hakları saklıdır.