Buradasınız: Haberita » Dünyadan

Londra’nın Kalp Atışını İzlemek İster Misiniz?

Şehirdeki trafik akışını haritada bir kalp atışı olarak görmek ister misiniz?Ayrıntılar haberde yer alıyor.

Nodegoatbu’nun Harita Uygulaması

Nodegoatbu'nun oluşturduğu interaktif harita, tarihteki geçmişten bugüne savaşları harita üzerinde görebilme olanağı sunuyor. Detaylar haberde.

GPS ile Haritaya Resim Çizen Bisikletçi

Stephen Lund, bisikletinde GPS programını kullanarak gittiği her yerde iz bırakıyor. Sonucunda ne mi oluyor? Bu sorunun cevabı, ayrıntıları haberde yer alıyor.

Google’nin Harita Servisindeki Son Yenilik

Google, özellikle ülkemizde navigasyon konusunda yapacağı yeniliklerle tekrar ön plana çıkmak istiyor. Peki Google harita servisindeki son yenilik nedir? Son gelişmeler neler? Haberde yer alıyor.

Eğer Ewenvel Kazanırsa

Sözel verilerle haritaların birleştiği farklı harita uygulamaları gerçekleştirilebiliyor. Haber ABD'de görülen Evenwel v.Abbott davası için oluşturulan değişik bir interaktif harita uygulaması ile ilgili.

Google Map Maker’in Kötü Amaçlı Kullanımı

Google Apple’ye yaşattığı olumsuz olaydan sonra, özür diledi fakat yeterli olmadı. Google Apple’den özür diledi fakat yeterli olmadı. Olaya dönecek olursak Google Map üzerinde Pakistan yakınlarında bir yere gelindiğinde Apple logosunun üzerine idrarını yapan bir Android logosu bulunmaktaydı....

Mekansal Veri Ortadoğu’nun Güvenliğine Yön Veriyor

Ortadoğu Mekansal Veri İstihbaratı 2011 (Geospatial Intelligence Middle East 2011, GIME 2011); ulusal güvenlikte, kamu güvenliğinde, yasal yaptırımlarda ve acil durum yönetiminde CBS konulu toplantısını 15-18 Mayıs 2011 tarihleri arasında Abu Dabi'de gerçekleştirecek.

Glonass’ın Kutuplardaki Keşfi

Rus bilim adamları GPS’e alternatif olarak geliştirilen Rusların yaptığı uzay temelli yön sistemi olan, halihazırda 21 uydu ile hizmet veren uydu navigation sistemi GLONASS'ı (Global Navigation Satellite System) kullanarak Kuzey Kutup noktasını geçmeye çalışacaklar.

Gökyüzünün En Ayrıntılı Görüntüsü

Uluslararası "Sloan Digital Sky Survey-III" (SDSS-III) tarafından evrenin en detaylı görüntüsü yayınlandı.

3D-ARCH 2011 Yine Dopdolu

Uluslararası Fotogrametri ve Uzaktan Algılama Birliği (ISPRS)'nin "4.Uluslararası 3B Mimari Semineri" İtalya’da düzenlenecek. 2-5 Mart 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek olan "Karmaşık mimarilerin 3. boyutta sanal restorasyonu ve görselleştirilmesi" konulu organizasyon dikkatleri Trento şehrine toplamayı başardı.
Telif Hakkı: © 2010 - 2024 Haberita - Tüm hakları saklıdır.