Buradasınız: Haberita » Dünyadan » Mekansal Veri Ortadoğu’nun Güvenliğine Yön Veriyor

Dünya

Toplantı 15-18 Mayıs 2011 tarihleri arasında Abu Dabi'de gerçekleştirecek.

Ortadoğu Mekansal Veri İstihbaratı 2011 (Geospatial Intelligence Middle East 2011, GIME 2011); ulusal güvenlikte, kamu güvenliğinde, yasal yaptırımlarda ve acil durum yönetiminde CBS konulu toplantısını 15-18 Mayıs 2011 tarihleri arasında Abu Dabi’de gerçekleştirecek.

Ortadoğunun gergin atmosferinde bölgesel hükümetler güvenlikleri açısından gerçek zamanlı konuma dayalı sistemlerle güvenliklerini daha sıkı hale getirmeyi planlıyor. Bu nedenle ulusal varlıklarını koruma amaçlı konuma dayalı istihbarata ve bu teknolojilere yatırım yapıyor.

Ortadoğu Mekansal Veri İstihbaratı 2010’da oturum başkanlarından Bill Harp (ESRI) coğrafi bilgi sistemini, analiz ve görselleştirme kolaylığı sağlayan ve farklı türde bilgilerin de eklenebildiği harita merkezli eşsiz bir teknoloji olarak tanımladı.

Etkinlik; mevcut askeri yöntemlerden ders çıkarılarak dış ve iç güvenliğin gelişmesi, suçun yayılmasının takibi, suça karşı müdahale, kurtarma ve acil durum hazırlıkları ve korsanlık risklerine karşı üst düzeyde çözümler sunmak amacıyla düzenleniyor.

Etiketler:, ,
Telif Hakkı: © 2010 - 2024 Haberita - Tüm hakları saklıdır.