Buradasınız: Haberita » Archive for Kasım, -0001

Samsun’da Turist Bilgi Sistemi Projesi Hayata Geçiriliyor

Samsun İl özel İdaresi tarafından desteklenen projeler arasında Turist Bilgi Sistemi Projesi de bulunmakta. Proje ile kent, bölgenin turizm odaklı merkezlerine sahip olacak.

YTÜ Harita Mühendisliği Bölümü’nden Önemli Bir Girişim

Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü önemli bir girişime imza attı. Bölüm, çok düzenli bir google grup ile öğrencileri ve mezunları ile aktif iletişim kurmayı başardı. Üniversite içerisindeki diğer bölümler de örnek alarak böyle bir çalışma gerçekleştirme hazırlığında.

Mesleğimiz için Önemli Bir Forum Daha Gerçekleşiyor

Arazi Toplulaştırma Forumu, 18 Şubat 2011 tarihinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu'nda Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi tarafından saat 14.00'de gerçekleştirilecek.

Yıllandıkça Değerlenen Harita

Yıllandıkça daha da değerlenen bir eser. Onun adı harita. Eskiden tam olarak el emeği göz nuruydu. Tüm detayına kadar kadar nakış nakış işleniyordu. Şimdilerde biraz daha otomatize bir emek var ama harita son ürün olarak her zaman bir işten ziyade bir eser olarak algılanacak.

Naime ÇELİK ve Mehmet Ali UĞUR’un YLSY Tecrübeleri

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) bursiyeri olarak Amerika'da şu an dil öğrenimi gören Naime ÇELİK ve Afyon Kocatepe Üniversitesi bursiyeri olarak Amerika'da Ohio State'te yüksek lisans öğrencisi olan Mehmet Ali UĞUR Haberita'ya özel açıklamalarda bulundular.

HKMO Bursa Şubesi Tarafından Panel Gerçekleştirilecek

Tapu Planları Tüzüğü Vaziyet Planı Bağımsız Bölüm Planı Harita Uygulama Sorumluluğu Paneli yarın Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şubesi tarafından gerçekleştirilecek.

YLSY İşlem Adımları ve BOTAŞ Bursiyeri Ali İhsan DURMAZ

Birinci bölümde YLSY (Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme) genel hatlarıyla incelenmişti. Bu bölümde YLSY için işlem adımlarına değinilecek.

YLSY Nedir?

Harita mühendisleri için önemli bir fırsat olan YLSY'yi Haberita üç gün boyunca mercek altına alıyor. YLSY, harita mühendislerine hem devlette iş garantisi sağlıyor, hem de yurt dışında burslu öğrenim görerek kendini geliştirme imkanı sunuyor.

TUFUAB 2011 Organizasyonunda Son Gelişmeler

TUFUAB 2011 organizasyonunun programı açıklandı. Ayrıca organizasyonun gerçekleşeceği tarih değiştirildi. Türkiye Ulusal Fotogrametri ve Uzaktan Algılama Birliği (TUFUAB 2011) konseyinde alınan karar gereği TUFUAB 2011 VI. Teknik Sempozyumu'nun 21-25 Şubat 2011 olan tarihleri 23-26 Şubat 2011 olarak değiştirildi.

Bu Yol Oniki Ülkeyi Bağlayacak

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü, 12 üye ülke arasında yüksek kapasiteye sahip bir otoyolun inşası ve bu otoyolun Avrupa’yı birbirine bağlanması için çalışmalara başladı.
Telif Hakkı: © 2010 - 2021 Haberita - Tüm hakları saklıdır.